2023 Seçim Adresi Sorgulama Ekranı: Nerede Oy Kullanacağım? Seçim Adresi Nereden, Nasıl Sorgulanır?

2023 seçimleri Türkiye gündemini meşgul eden yegane konular arasında. Seçime az bir zaman kala vatandaşlar konu özelinde detayları araştırmaya başladı. Bu sorulardan bir tanesi de seçim adresinin neresi olduğunu bilmeyenlerin arama motorlarına yazdığı ‘2023 seçimde oyumu nerede kullanacağım?’ oldu. Peki 2023 seçim adresi sorgulama nereden, nasıl yapılır? Seçim adresleri belli oldu mu? İşte detaylar…

Birkaç haftadır Türkiye gündeminde 2023 seçimlerine dair detaylar yer alıyor. Seçimlere kısa bir zaman kala oy kullanacak vatandaşlar konu özelinde araştırmalarına başladı.

14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek seçimler için merak edilen konulardan bir tanesi de seçimde nerede oy kullanılacağı. Vatandaşlar “seçimde oyumu nereden kullanacağım?” sorusuna yanıt arıyor.

2023 Seçim Adresi Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

YSK resmi web sitesinde yer alan açıklamalara göre, vatandaşlar nerede oy kullanacaklarını, sandık seçmen listeleri netleştikten sonra YSK resmi web sitesinde yer alan ‘Nerede Oy Kullanacağım’ sekmesinden öğrenebilecek. 

‘Nerede oy kullanacağınızı, seçim dönemlerinde sandık seçmen listeleri kesinleştikten sonra www.ysk.gov.tr internet sayfamızın ‘Nerede Oy Kullanacağım’ bölümünden öğrenebilirsiniz. Not: ‘Nerede Oy Kullanacağım’ bölümü sadece seçim dönemlerinde kullanıma sunulmaktadır.’

Seçim adresi e-Devlet ve YSK üzerinden TC Kimlik No ile sorgulanabilir.

YSK Seçim Adresi Sorgulama Ekranı

Nerede Oy Kullanacağım paneli açıldıktan sonra YSK resmi web sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

E-Devlet Seçim Adresi Sorgulama Ekranı

e-Devlet Seçim Adresimi Nereden Sorgulayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir