Adaylığına itiraz etmişlerdi! AK Parti’den paniğe kapılan muhalefete Erdoğan yanıtı

Seçimler yaklaşırken çıkan anketler muhalefeti rahatsız etmeye başladı. İyi Parti, DEVA Partisi ve Memleket Partisi Altı boş ve hukuki zemini olmayan iddialarla Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığına itiraz etti. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itiraz dilekçelerini veren partiler, Erdoğan’ın iki dönem Cumhurbaşkanlığı yaptığını ileri sürerek, aday olmasının Anayasa’ya aykırı olduğunu iddia etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Başkan Erdoğan’ın adaylığını tartışmaya açan muhalefetin iddialarına yanıt verdi.

“ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ESNASINDA TUTANAKLARA GEÇEN AÇIKLAMALARINIZLA BİLDİĞİNİZ HALDE…”

Twitter’daki hesabından 21 Mart’ta yaptığı konuşmanın ilgili kısmıyla paylaşım yapan Akbaşoğlu şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığının ikinci kez adaylık olduğunu, anayasa değişikliği esnasında tutanaklara geçen açıklamalarınızla çok iyi bildiğiniz halde, 

mızıkçılık yaparak çamur at, hiç olmazsa izi kalsın yaklaşımında bulunduğunuz apaçıktır.

Cevabınızı sandıkta alacaksınız.

AKBAŞOĞLU’NUN 21 MART TARİHLİ BAŞVURU SONRASI AÇIKLAMASI

Başkan Erdoğan’ın adaylığı için 21 Mart’ta YSK’ya başvurulmuştu. Başvuru sonrasında TBMM Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Muhammet Emin Akbaşoğlu şöyle konuşmuştu:

“Bir nevruz günü 21 Mart’ta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi’nde 2. kez Cumhurbaşkanlığı adaylığını, Yüksek Seçim Kurulu’na başvuruda bulunduk. Hayırlı olsun. Milletimize hayırlı olsun. Memleketimize hayırlı olsun. Bölgemize, insanlığa hayırlı olsun. Nice hayırlı hizmetlere, zaferlere, güzel eserlere vesile olsun diyorum.

Bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız tabii 20 yıldır yaptıkları ortada olan ve bizlerin de 40 yıldır kendisini tanıdığımız istikametine, hizmet ve eserlerine, gayretine, samimiyetine bizzat tanık olduğumuz bir lider. Bu manada yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.

Ve inşallah yepyeni bir döneminde 21 Mart Nevruz günüyle başlayacağını, büyük ve güçlü Türkiye’nin öncülüğünde, adil ve merhametli küresel düzenin, yeni bir nizam-ı alemin inşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimiz tarafından insanlığa hediye edileceğinin müjdecisi olarak bugünü, inşallah tarihi bir gün olarak kayda geçirmek istiyorum.

Cenab-ı Hak en güzel hizmetleri, en güzel eserleri bu millete ihsan buyurdun diyorum.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir