Bu Altcoin Selloff Gördü: FUD Başlatan İsim Özür Diledi!

David Hoffman, Lido Finance dahil altcoin projelerini hedef alan ‘Wells Notice Halı Bombalaması’ olarak adlandırdığı söylentileri yaydığı için özür diledi. LDO ise bu spekülasyonun ortasında sert satış gördü.

Lido ve altcoin FUD’unu başlatan podcaster özür diledi!

İçerik stüdyosu Bankless’ın kurucu ortağı David Hoffman, merkezi olmayan finans protokolü Lido Finance (LDO) da dahil olmak üzere kripto firmalarını hedef alan ‘Wells Notice Halı Bombalaması‘ dediği şey hakkında söylentiler yaydığı için özür diledi. Hoffman’a bir kaynak tarafından söylenene göre, ‘halı bombalaması’ geçen hafta kripto firmalarına gönderildiği iddia edilen Welss bildirimlerine atıfta bulunuyordu. Hoffman ise doğrulanmamış bilgileri 3 Mart’ta Bankless Show podcast’inde paylaştı ve özellikle Lido’nun adının geçtiği şu açıklamayı yaptı:

DeFi uygulamalarının çoğuna çok sayıda Wells bildirimi gönderildi. […] Wells duyuruları geçen hafta sektörde hızla yayıldı. Henüz gün ışığına çıkmadı. Sanırım Lido bir tane aldı.

Aynı gün Hoffman, Twitter’da Lido’nun iddiayı reddettiğini açıkladı ve söylentide altcoin projesinin ismini verdiği için özür diledi. Kripto şirketlerine habersiz Wells bildirimlerinin gönderildiğini yinelemeden önce, “Lido burada özel olarak odaklanmayı hak etmiyor” dedi. Bu doğrultuda Hoffman, şu paylaşımı yaptı:

Diğer kaynaklarla kontrol ettikten sonra, genel olarak duyurulmamış Wells Bildirimleri olduğu varsayılıyor. Ancak bunların kaçının veya ne kadar yakın zamanda tebliğ edildiğini söylemek imkansız.

CoinMarketCap verilerine göre söylenti, 3 Mart’ta Lido DAO (LDO) fiyatında yaklaşık %20’lik bir düşüşe yol açtı. Lido Finance, haber kaynaklarının yorum talebine henüz bir yanıt vermedi.

Kripto piyasasında Wells bildirimi dalgası mı yayılıyor?

Wells bildirimi, bir soruşturma sonucunda bulunan ihlaller hakkında bilgi vermek için bir düzenleyici makam tarafından gönderilen bir uyarı. Esasen, bir şirkete yaklaşan bir yaptırım eylemi hakkında bilgi veren bir mektup.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, stablecoin ihraççısı Paxos kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC), komisyonun kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiği Binance USD (BUSD) tokeniyle ilgili olarak yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla bir Wells bildirimi aldı.

Ayrıca, son zamanlarda Wells bildirimleriyle ilgili söylentiler USD Coin (USDC) ihraç eden Circle’ı vurdu. Bununla birlikte, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Circle Pay’in baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanı Dante Disparte spekülasyonları hızla çürüttü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir