DEM Parti Bursa kongresi hedef gösterilmesi nedeniyle ertelendi

Pelin Akdemir

BURSA – Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM), Van Milletvekili Pervin Buldan’ın katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan Bursa 4. Olağan İl Kongresi, sosyal medyadan hedef gösterilmesi üzerine ertelendi.

Partiden yapılan duyuruda, “Son yaşanan olaylar sebebiyle partimiz ve kitlemiz hedef gösterilmektedir. Ciddi bir provokasyon söz konusu. Bu sebeple genel merkezimizin kararı ile il kongremizi ertelediğimizi halkımızın bilgilerine sunarız” denildi.

DEM Parti Bursa İl Eş Başkanı Mehmet Dilek, partinin genel merkezinden saldırılara ilişkin duyum aldıkları gerekçesiyle kongrenin ertelendiğini söyledi. Dilek, “Genel merkezimizin kararı. Partimizin ismi hedef gösterilerek saldırılar gelişiyor. Emniyet müdürlüğü ile görüşüldü. Provokasyonları engellemek için kongreyi erteliyoruz. Provokatif eylem gerçekleşeceğinin duyumunu aldık” diye konuştu.

Kongrenin ne zaman gerçekleşeceği henüz belli olmazken Milletvekili Pervin Buldan’ın Bursa’ya gelişi de kongrenin ertelenmesiyle iptal edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x