Dikkat: Nisan’da Alınacak 5 Altcoin Belli Oldu!

2023’ün Mart ayı, dev kripto para borsası Binance’e yönelik yeni bir düzenleyici yaptırımı n edeniyle bir miktar karamsarlıkla sona eriyor. Bununla beraber önde gelen kripto para analistleri, altcoin projelerine yönelik yaptıkları analizlerinde bu altcoin’leri önerdi! İşte Nisan ayında takip edilmesi gereken altcoin projeleri…

Shiba Inu (SHIB) Nisan ayında yükselişe geçebilir!

Popüler memecoin projesi Shiba Inu (SHIB), yakın zamanda Alchemy Pay ve Binance Pay sayesinde Burger King Paris’te kabul edilen kripto paralardan biri haline gelerek yatırımcıların dikkatini yeniden çekti. Fakat bir diğer yandan Shibarium test ağında yaşanan FUD, Rinia testnet blockchain’i ile aynı kimliği paylaşan Shibarium’un chain kimliği üzerinden yaklaşmakta olan Layer-2 ağını çevreleyen korku ve belirsizlik ile birçok yatırımcıyı endişelendiriyor. Popüler memecoin, genel kripto piyasası duyarlılığının etkisi altında daha düşük performans kaydetmesine rağmen, zaman içindeki başarıları, yıl başından bu yana değerini yüzde 26 artırmayı başardı ve anlık olarak 0.00001039 dolardan işlem görüyor.

Memecoin lideri Dogecoin (DOGE) önümüzdeki ay patlama yaşayabilir!

Daha önce kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Twitter ve Tesla’nın CEO’su popüler isim Elon Musk, DOGE’ye olan bağlılığı ile beraber birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Dogecoin, Tesla (NASDAQ: TSLA) ve Twitter CEO’sunun tweet’leri tarafından yönlendirilen fiyat artışları geçmişine sahip ve son zamanlarda tekrar yaşandı. Bununla beraber Dogecoin üzerindeki ilgi günden güne artıyor ve benimsenme oranlarında yaşanan artışla beraber bu durum Dogecoin’i yakın zamanda bir ödeme aracı olarak görebileceğimiz anlamına gelebilir. Öte yandan Elon Musk’ın desteğini alan popüler altcoin projesi günden güne güçlenmeye devam ediyor ve uzmanlara göre, Nisan ayında patlama yaşayabilir. Anlık olarak Dogecoin (DOGE) 0.07332 dolardan işlem görüyor.

Stellar (XLM) yeni ortaklıklarıyla ön plana çıkıyor

Dünyanın dört bir yanındaki ödeme yeteneklerini artırmak için tasarlanmış en eski protokollerden biri olan Stellar (XLM), Stellar’ın üzerinde çalışmak üzere tasarlanan yeni akıllı sözleşme platformu Soroban’ın geliştirilmesi sayesinde yıl başından bu yana sürekli güç gösterdi ve yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Bunun da ötesinde, Brezilya merkez bankası, ağın yüksek işlevselliği ve XLM ile aynı zamana denk gelen kitlesel kurumsal benimsemeyi kolaylaştıran tasarımı nedeniyle Digital Real adlı kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya sürmek için yakın zamanda Stellar blockchain’i ile testlere başladı. Fiyat geçen ay yüzde 6 ve bir önceki hafta yüzde 6.89 arttı. Anlık olarak XLM, 0.09 dolardan işlem görüyor.

VeChain (VET) yeni güncellemelerle geliyor

Bu arada, Layer-1 blockchain ekosistemi VeChain (VET), yakın zamanda, şirketin kripto alanında sürdürülebilirliğe daha fazla odaklanarak önümüzdeki birkaç yıl içinde VeChain protokolünün derinlemesine bir yol haritasını sunduğu yeni VET 3.0 teknik incelemesini açıkladı.

Ek olarak, ekosistem ekibi, Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen yıllık şarap ve alkollü içki endüstrisi fuarı ProWein’de şarap NFT çözümlerinin tanıtımıyla yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı ve yılbaşından bu yana bir fiyata katkıda bulundu. Proje, yıl başından bu yana yüzde 35,7 artışla mevcut seviyesi 0,02 dolara yükseldi.

Fantom (FTM) staking gereksinimlerini değiştirdi

Bir diğer yandan Fantom (FTM) yeni yenilikleriyle yatırımcıların karşısına çıkıyor. Kısa bir süre önce proje, platformunda doğrulayıcı staking gereksinimlerini değiştirmeyi planladığını duyurdu ve minimum gereksinimi, 50 bin FTM seviyelerine kadar indirdi.

Ayrıca Fantom, P2P’yi hızlandırmayı ve işlem sürelerini yüzde 30 oranında azaltmayı hedeflediğini aktarırken, ağın belirli dosyaları ve arama günlüklerini daha hızlı işlemesini sağlamayı vaat eden yeni bir ana ağ yükseltmesini de tanıttı. FTM, geçen hafta yüzde 12,68 kaybetmesine rağmen, 1 Ocak’tan bu yana fiyatında yüzde 100’ün üzerinde değer kazandı ve şu anda 0,40 dolardan işlem görüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*