Hindistan’da file operasyon: ‘Pirinç için halka saldırıyor’

Hindistan’ın Kerala bölgesinde yıllardır pirinç için yerel halka saldırdığı ifade edilen Arikomban adlı file 26 Mart Pazar günü yakalama operasyonu düzenlenecek.

DHA’nın aktardığına göre, Kerala’da ‘pirinç düşkünlüğü sebebiyle yıllarca bölgedeki halka saldırarak yıldıran’ ve adını da pirinç düşkünlüğünden alan Arikomban adlı fili yakalamak için 71 kişilik bir ekip pazar günü operasyonu düzenleyecek.

PİRİNÇ SEVGİSİ NEDENİYLE ‘PİRİNÇ UZUN DİŞLİ’ ADI VERİLDİ

Veterinerler, orman korucuları ve saha çalışanlarından oluşan 71 kişilik bir ekip, Kerala bölgesinde pirinç yemeyi çok sevdiği için Arikomban (pirinç uzun dişli) adı verilen 30 yaşındaki file, pazar günü yakalama operasyonu düzenleyeceği açıklandı. Yetkililer, Arikomban’ın birkaç günde bir suda serinlemek için geldiği belirli bir nokta belirlediğini ve 11 gruba ayrılan ekiplerin fili burada bayıltarak yakalayacağını ifade etti. Yerel basın Arikomban Operasyonu adı verilen yakalama operasyonunda, ekibin önce uyuşturucu iğnelerle fili bayıltacağı, daha sonra bir sinyal verici takarak başka bir yere götürüleceğini belirtti.

Arikomban yıllar içinde toplamda 10 kişiyi ezerek öldürmüş, pirinç bulunduğu için 60 kadar dükkanı ve evi yıkmıştı. Yetkililer, filin bir keresinde yoksulluk sınırının altındaki insanlara ücretsiz buğday, şeker ve pirinç dağıtan devlet gıda dükkanlarına pirinç taşıyan bir kamyonun yolunu kestiğini de iddia etti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir