iOS 16.4 ne zaman kullanıma sunulacak?

Bir süre önce beta sürümüyle iPhone kullanıcılarının karşısına çıkan iOS 16.4, kararlı sürümüyle dikkat çekecek bazı özellikleri sunacak. Haliyle ne zaman güncellemenin sunulacağı merak ediliyor. Türkiye için 5G desteğinin açılacağı söylenen iOS 16.4 sürümünde daha fazla emoji de sunulacak.

iOS 16.4 İLE NELER SUNULACAK?

Analistlere göre iOS 16.4’ün üçüncü geliştirici ve genel beta sürümünün ardından bu hafta dördüncü beta yayınlanacak.

Mart ayının ilerleyen günlerinde kararlı sürümünü sunması beklenen Apple’ın, bu güncellemede sunacakları arasında Ana Ekran web uygulamalarının HTML5 standart Web Push API aracılığıyla, rozetler dahil olmak üzere ilk kez anlık bildirimlere erişmesini sağlamak var.

Yeni emojilerin iOS 16.4 ile iPhone kullanıcılarına ulaşması bekleniyor. Titreyen yüz, kaz ve sümbül gibi emojilerin ekleneceği sürümde en dikkat çeken detay 5G özelliğinin Türkiye’de açılacak olması. Ancak maalesef ki 5G bağlantısı halen yaygın olmadığı için bütün herkes kullanamayacak. Sadece 5G kapsama alanında olan bölgelerde bu bağlantı iPhone kullanıcılarına sunulacak.

Türkiye’deki iPhone kullanıcılarına 5G desteği sunulmasına ek olarak HomeKit aksesuarlarını kullanma deneyimi, 31 yeni emoji, Apple Music için profil düğmesi, Ayarlar ve Kısayollar’daki bir takım yenilikler, Apple ürünleri için kullanıcı kılavuzlarının güncellenmesi, Safari için anlık bildirimlerin açılabilecek olması, Podcast için yenilikler ve üçüncü taraf internet tarayıcılarının ana ekranda yer alması gibi özellikler de yolda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir