Bu hafta yedi film vizyona girecek

“Son Akşam Yemeği”

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıl dönümüne özel hazırlanan, “Son Akşam Yemeği” filmi, Cumhuriyet’in ilanının bir gün öncesinde Çankaya Köşkü’nde verilen akşam yemeğini konu ediniyor.

Levent Onan’ın yönetmenliğini üstlendiği yapımda, Engin Şenkan, Onur Tuna, Azra Aksu, Pelin Akil, Necip Memili, Mustafa Kırantepe, Yasemin Çonka, Nehir Gökdemir ve Aslı Tandoğan oynuyor.

“Çok Aşk”

Kıvanç Baruönü’nün yönetmen koltuğundu oturduğu “Çok Aşk”, bu hafta yerli komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Hasan Can Kaya, Büşra Pekin, Barış Yıldız, Şebnem Sönmez ve Uğur Yücel’in başrollerinde yer aldığı yapım, korsan film satıcısı adamın bir yandan sevdiği kızın diğer yandan da sinema tutkusunun peşinden koşmasını anlatıyor.

“Oyun Bitti”

İlker Aksum, Can Nergis ve Melih Selçuk’un başrollerini paylaştığı “Oyun Bitti”, air soft oyunları oynayan bir grup arkadaşın, başka bir air soft takımı tarafından aldıkları maç teklifinde yaşadıklarını konu ediniyor.

“Sır Şeytanın Kurbanları”

Haftanın yerli korku filmi “Sır Şeytanın Kurbanları”nın yönetmen koltuğunda Yavuz Duman oturuyor.

Murat Sarıyıldız, Yavuz Duman ve Şehnaz Dilan’ın oynadığı yapım, seri cinayetlerin gündemde olduğu bir dönemde, bir başkomiserin satanik bir cinayeti araştırmasını odağına alıyor.

“Bas Gaza Bas”

Til Schweiger yönetmenliğini yapıp, başrolünde Luna Schweiger ve Tim Oliver Schultz ile oynadığı 1991 yapımı “Manta”nın devam filmi, “Bas Gaza Bas” yarışçı Bertie ile onun yolundan gitmek isteyen oğlunun hikayesini anlatıyor.

Haftanın animasyonları

“Çocuk ve Balıkçıl”

Japon yönetmen Hayao Miyazaki’nin anime filmi “Çocuk ve Balıkçıl”, İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen ve küçük Mahito’yu izleyen bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyor.

“Mavka: Ormanın Şarkısı”

Oleksandra Ruban ve Oleh Malamuzh’un birlikte yönettiği Ukrayna yapımı “Mavka: Ormanın Şarkısı” filmi ise evi olan ormanın içinde sessizce yaşamını sürdürürken, yetenekli bir müzisyen ile tanışan Mavka’nın hayatının aşkı ile ormanın kalbinin koruyucusu olma görevi arasında seçim yapmak zorunda kalmasını konu alıyor. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x